WYSŁANNICY INKÓW
2 lutego 2014
admin

 

We wtorek, 28 stycznia bieżącego roku w naszej szkole wystąpili muzycy z  łódzkiego zespołu „Wirtuoz”, prezentując przedstawienie muzyczne pt. „Wysłannicy Inków”.

Koncert rozpoczęto  piosenką indiańską. Wykonawcy zaprezentowali wiele instrumentów, pochodzących z innych kultur, np.: bom-bom (bęben wykonany ręcznie). Pojawiły się także instrumenty znane Polakom, np.: puzon, marakasy oraz tamburyn. Zespół wykonał między innymi utwory: „Nossa”, „La Bamba”, „Guantanamera” oraz „Makarena”, przy których świetnie się bawiliśmy – tańcząc i śpiewając. Braliśmy także udział w quizach  muzycznych – wybrani uczniowie za  każdą prawidłową odpowiedź na pytania, zadawane przez muzyków, otrzymywali wspaniałe nagrody.

Nigdy nie zapomnimy tych cudownych wrażeń, których dostarczyli nam muzycy – wysłannicy Inków.

Zobaczcie sami: http://www.youtube.com/watch?v=seLauKP7Ti0

Redaktorki gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki”:Maria Kryś, Julia Kowalska, Joanna Przybyłka,  kl. VI a