MITYNG LEKKOATLETYCZNY W BYDGOSZCZy
6 lutego 2014
admin

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr  1 z Koźmina Wlkp.

na Mityngu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy

W dniu 31 stycznia br. tj. w ubiegły piątek nasi uczniowie wraz z opiekunami udali się do Bydgoszczy na X Jubileuszowy Mityng Lekkoatletyczny Pedro’s Cup, jeden  z najbardziej renomowanych halowych mityngów na świecie.

Uczniowie podziwiali zmagania gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki. Było to dla nich niesamowite przeżycie obejrzeć na żywo skoki o tyczce, skoki wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzut młotem. Mieli także okazję spotkać się z medalistami olimpijskimi i mistrzostw świata: Anitą Włodarczyk, Tomaszem Majewskim, Pawłem Fajdkiem, Szymonem Ziółkowskim i wieloma innymi wspaniałymi lekkoatletami, uzyskując od nich bardzo cenne autografy.

Bohaterką skoku w dal została Polka Teresa Dobija, nasz miotacz Tomasz Majewski zajął II miejsce, a o dreszczyk emocji przyprawili nas Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek zdobywając I miejsca wynikami, które odnotowano jako rekordy Polski.

Jednak największą gwiazdą bydgoskiego mityngu był francuski tyczkarz Renaud Lavillenie, mistrz olimpijski z Londynu, który próbował pobić rekord świata należący od 20 lat do Siergieja Bubki. Mimo, iż nie udało mu się tego dokonać, kibice bydgoskiej hali pożegnali go burzą oklasków.

Tekst i fot. Sylwia Skowrońska