DRZWI OTWARTE SZKOŁY
6 marca 2014
admin

WITAMY  W  JEDYNCE!!!

 

W poniedziałek, 3 marca 2014 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. otworzyła swe podwoje dla dzieci rozpoczynających naukę w klasie I oraz w oddziałach zerowych, zapraszając na karnawałową, kolorową imprezę – Drzwi Otwarte.

Licznie przybyli mali Goście wraz z szanownymi Rodzicami zostali pięknie przywitani przez Panią Dyrektor Bożenę Kulkę na wielobarwnej, iście balowej sali. Ujrzeli swych nowych – starszych kolegów w cudownych, karnawałowych strojach. Później Milusińscy świetnie się bawili, oglądając karnawałową część artystyczną oraz poznając interesującą, wesołą i bezpieczną Jedynkę.

Małe nóżki rwały się do tańców, prezentowanych przez  uczniów szkoły z klas 0 – VI. A było w czym wybierać – od poloneza do tańców nowoczesnych, hitów z aktualnych list przebojów! Nadobne wróżki zapraszały małych Gości do wspólnej zabawy. Przybyłe Przedszkolaczki nie tylko tańczyły – z otwartymi  z zachwytu buziami słuchały różnorodnych utworów muzycznych, granych m.in. na gitarach i fletach przez uczniów S.P Nr 1.

Następnym, równie przyjemnym punktem miłej imprezy był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Rodzice pięcio – i sześciolatków mogli także zapoznać się z  prezentacją multimedialną na temat Jedynki, oraz z  materiałem MEN: „Mamo, Tato – szkoła dla Twojego Sześciolatka”. Gościom zaproponowano  także rozmowę ze specjalistami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krotoszynie oraz z Dyrekcją szkoły i jej nauczycielami. Dyskusja była  interesująca  i owocna.

Bogaty zestaw atrakcji i niespodzianek, przygotowanych przez  wszystkich nauczycieli i uczniów Jedynki,  stanowiły również m. in. zajęcia rekreacyjno –  ruchowe, dyskoteka, upominki, zwiedzanie  szkoły, zwłaszcza sal lekcyjnych, w których mali Goście rozpoczną we wrześniu swą  n a u k o w ą przygodę.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp. to Szkoła z Klasą, Szkoła Myślenia, Szkoła Odkrywców Talentów, Szkoła Promująca Zdrowie, w której można bezpiecznie i przyjemnie bawić się, pracować. Nasza Jedynka zaprasza!!!

Filmy z imprezy można obejrzeć w Internecie:

http://youtu.be/F1ollazB_7s

http://youtu.be/sjIRTIugh0M

http://www.youtube.com/watch?v=6AGKyx280Ao

http://www.youtube.com/watch?v=odxlXzbShUo

Redakcja gazetki „Nowinki z Jedynki