XVIII KONKURS WIEDZY O WIELKOPOLSCE
30 marca 2014
admin

XVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce – etap rejonowy

24 marca 2014 r. w Osiecznej, pięcioro uczniów  naszej szkoły brało udział w etapie rejonowym XVIII  Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Do zmagań konkursowych przystąpiło 102 uczniów ze szkół powiatu wolsztyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, rawickiego, krotoszyńskiego i jarocińskiego.

Konkurs miał formę testu. Uczestnicy  musieli odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 90% pytań  dotyczących  zabytków, sławnych postaci, legend, gwary, tradycji Wielkopolski a także  Powstania Wielkopolskiego.

Wszyscy reprezentanci szkoły zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy Joannie Klupś (VIc), Tomaszowi Krysiowi (Va), Marcelemu Skowrońskiemu (Va), Maurycemu Skowrońskiemu (IVa), Michałowi Weichbrodtowi (Va).

Fascynatom  naszej „małej ojczyzny” życzymy sukcesów w finale konkursu.