PRZYJAZNA JEDYNKA
1 września 2014
admin

Dni adaptacyjne w Jedynce

Nauczycielki z SP Nr 1 już w poprzednim roku szkolnym wielokrotnie wychodziły ku potrzebom milusińskich

z przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp. zapraszając dzieci w swe gościnne progi.

Chcąc pokazać, iż Jedynka jako miejsce ich dalszej edukacji, jest szkołą przyjazną i przede wszystkim bezpieczną, organizowały dla nich wiele imprez, przedstawień i warsztatów. Odbyły się m.in.: przedstawienie „Nie płacz, Smoku”, warsztaty prowadzone Metodą Klanzy, Drzwi Otwarte. Tym razem przyszła pora na ostatni element „zaprzyjaźniania się” ze szkołą, czyli dni adaptacyjne. W ostatnim tygodniu sierpnia, pod czujnym okiem nauczycielek klas pierwszych i pedagoga, dzieci zapoznawały się z placówką. Był czas na zwiedzanie szkoły, gry integracyjne w salach i na placu zabaw, warsztaty plastyczne. Dzieci uczyły się nowych piosenek, brały udział w zawodach sportowych i aerobiku. Pod okiem wykwalifikowanej kadry poznawały także kroki taneczne, by móc zaprezentować swe umiejętności podczas finałowej dyskoteki. Zmęczone ciągłymi wyzwaniami, mogły odpocząć oglądając film animowany.  To, co dobre, szybko się kończy. Cieszy jednak fakt, iż dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tej inicjatywy podjętej przez placówkę. Bowiem tego typu zajęcia są niezmiernie ważne, szczególnie dla małego dziecka, które ma wiele obaw w związku z przyjściem do nowej szkoły czy przedszkola.