ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
1 września 2014
admin

PODRĘCZNIK MEN JUŻ W RĘKACH UCZNIÓW Z JEDYNKI

Ponownie zabrzmiał szkolny dzwonek w Koźmińskiej Jedynce,

zapraszając w swe progi wypoczęte po wakacjach dzieci.

Oficjalna inauguracja rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy. Zebranych uczniów wraz z rodzicami powitała dyrektor placówki Bożena Kulka, żywiąc nadzieję, iż nowy rok szkolny, choć trudny, będzie obfitował w jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.

Nowością jest fakt, że do klas pierwszych, już obowiązkowo, pójdą dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. Nieco stremowani, ale podekscytowani, odebrali podręczniki do klasy 1, tak, jak ich pozostali koledzy, którzy rozpoczynają swą przygodę ze szkołą.

Po krótkim przemówieniu rozpoczęła się część artystyczna. Wierszem, piosenką i tańcem uczniowie pokazali, iż w Jedynce nikt nie będzie się nudzić, a szkoła jest  otwarta i przyjazna dla wszystkich. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Dzieci pamiętały o tych, którym 75 lat temu nie było dane rozpocząć nauki. Na zakończenie, przecięcia wstęgi symbolizującego rozpoczęcie roku dokonali: dyrektor szkoły Bożena Kulka, wicedyrektor Małgorzata Lewandowicz, Przewodniczący Rady Miasta Justyn Zaradniak oraz przewodniczący szkoły Marceli Skowroński.

Po zakończonym apelu uczniowie udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne, by później wziąć udział we Mszy Św.