WYCIECZKA DO CZESZEWA
24 września 2014
admin

WYCIECZKA DO CZESZEWA

W słoneczny,  wrześniowy dzień  uczniowie z klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie.

W leśniczówce spotkaliśmy  się z panem leśnikiem , który w interesujący sposób  opowiadał o swojej pracy oraz demonstrował różne narzędzia ułatwiające mu pracę. Uczestniczyliśmy też w ciekawej  pogadance o życiu roślin i zwierząt w lesie. Obejrzeliśmy różne eksponaty zgromadzone w sali wystawowej. Szczególnie podobała się nam makieta z kolorowymi światełkami. W czasie spaceru ścieżką edukacyjną  obserwowaliśmy nadrzeczny krajobraz (las, łąkę , zarośla), udało się nam zrobić zdjęcie jaszczurki. Wiele radości sprawiła nam przeprawa  promem przez rzekę Wartę  na pole biwakowe, ognisko i smażenie kiełbasek.

Zajęcia w tym wyjątkowym miejscu wśród szumu wody, drzew i śpiewu ptaków dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie z klasy IIa i IIb