KAMPANIA O CHLEBIE
24 września 2014

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA O CHLEBIE

Fundacja „Dobre Życie” już od 2009 r. organizuje ogólnopolską kampanię dotyczącą chleba. Nasza szkoła po raz trzeci włącza się w tę kampanię, której głównym celem jest:

• zwrócenie uwagi na problem chleba,
  • podniesienie świadomości młodych konsumentów odnośnie tematyki  zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami,
  • znaczenie zdrowego stylu życia dla zachowania zdrowia,
  • zachęcenie, zainspirowanie, zmotywowanie szkół i innych placówek do podjęcia działań edukacyjnych upowszechniających zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz aktywność ruchową.

W bieżącym roku szkolnym akcja będzie trwać w dniach od 16-23 października pod hasłem „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”

Na uwagę zasługuje fakt, iż Fundacja wydała książkę – broszurę na temat działań podejmowanych przez różnorakie placówki oświatowe w kwestii chleba i zdrowego stylu życia. Działania podjęte podczas kampanii przez uczniów i nauczycieli SP Nr 1 zostały w niej szczegółowo opisane.