ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
30 września 2014
admin

K ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY         K

Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły.

W piątek, 26  września 2014 r. od rana uczestniczyliśmy w mszy św., na której uczniowie kl. VIb wraz z wychowawczynią panią Marzeną Adamkiewicz śpiewali w chórze, a uczniowie klasy VIa zadbali o oprawę mszy św.

Następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy VI b oraz naszych pierwszaków. Punktem kulminacyjnym było m.in. uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Pani dyrektor Bożena Kulka podzieliła chleb, który przedstawiciele klas zabrali do swych kolegów i koleżanek Pod koniec uroczystości uczniowie klas I otrzymali upominki od gwardzistów, z czego się bardzo cieszyli. Nie zapomnijmy o najmłodszych uczniach naszej szkoły. Oni też mieli swój udział w apelu : pięknie recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i tańczyli.

Na końcu przedstawienia pani dyrektor z królem i królową wręczali nagrody laureatom konkursu wiedzy o Patronie Szkoły.

Oto wyniki konkursu

Laureaci:

Maja Talaga, kl. I a – konkurs plastyczny

Golińska Natalia – kl. I b – konkurs plastyczny

Kęsy Natasza – kl. I c – konkurs plastyczny

Konkurs wiedzy (test):

(klasy II – III):

1 miejsce Weronika Zawodna, kl. III b,

2 miejsce Eryk Krawczyk, kl. III b,

3 miejsce Michał Kieliba kl. III b

(klasy IV – VI):

1 miejsce Mateusz Gorzelanny, kl. V a

2 miejsce Agnieszka Kieliba, kl. V b

3 miejsce Zuzanna Kowalczyk, kl. VI a