WYCIECZKA Ic
17 października 2014
admin

Praktyczna lekcja przyrody

Uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią Agnieszką Maryniak, w czwartek 16 października b.r. udali się zwiedzić pobliski ogród Państwa Tomczyk, właścicieli kwiaciarni oraz wielu szklarni, w których hodowane są kwiaty i rośliny ozdobne.

Dzieci zapoznały się z pracą ogrodnika i kwiaciarki, aby uzmysłowić sobie, ile pracy i serca wymagają rośliny, by pięknie zdobiły. Dowiedziały się też, jak przechowywać i co robić, by kwiaty zachowały dłużej świeżość.

Pociechy I c miały możliwość stworzyć własną kompozycję kwiatową, a także poznali mnóstwo gatunków kwiatów zdobiących nasze ogrody, domy, pomieszczenia oraz groby naszych bliskich .

Zachwycone pierwszaki niezwykłą lekcją przyrody, z zadowoleniem wrócili do klasy, by odzwierciedlenie piękna flory przelać farbami na kartkę.