PROJEKT UNIHOKEJ
22 października 2014
admin

„Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wlkp. zrealizował zadanie publiczne „Propagowanie unihokeja wśród mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski”.

W ramach projektu „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa” były realizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Koźmin Wlkp. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Zajęcia były prowadzone od kwietnia do października 2014 roku. W czerwcu były prowadzone również zajęcia dla dzieci z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” na boisku Orlik. W lipcu treningi odbywały się także podczas obozu sportowo-rekreacyjnego, który UKS „Jedynka” i Stowarzyszenie „Wspólnie dla Koźmina” zorganizowały po raz drugi na Ziemi Leszczyńskiej.

W dniu 21 października odbył Otwarty turniej unihokeja „O puchar UKS Jedynka”, w którym wzięły udział drużyny z Biadek, Chwaliszewa i Koźmina Wlkp.

Wyniki

Chłopcy

  1. SP 1 KOŹMIN WLKP. – CHWALISZEW 5:4
  2. SP 1 KOŹMIN WLKP. – BIADKI 8:0
  3. SP BIADKI – SP CHWALISZEW 3:5

I MIEJSCE – SP 1 KOŹMIN WLKP.

II MIEJSCE – SP CHWALISZEW

III MIEJSCE – SP BIADKI

Najlepszy strzelec: Marceli Skowroński (7 bramek)

Najlepszy bramkarz: Miłosz Przybyszewski

Najlepszy zawodnik: Kacper Kurzawa

Nagrody sponsora Gazety Internetowej ikrotoszyn.pl: Tomasz Roszczak, Maurycy Skowroński, Jakub Poczta

Dziewczynki

  1. SP 1 KOŹMIN WLKP. (I) – SP 1 KOŹMIN WLKP. (II) 2:2
  2. SP 1 KOŹMIN WLKP. (I) – BIADKI 3:2
  3. SP BIADKI – SP 1 KOŹMIN WLKP. (II) 9:2

I MIEJSCE – SP 1 KOŹMIN WLKP. (I)

II MIEJSCE – SP BIADKI

III MIEJSCE – SP 1 KOŹMIN WLKP. (II)

Najlepszy strzelec: Zuzanna Guźniczak (6 bramek)

Najlepsza bramkarka: Zuzanna Bagrowska

Najlepsza zawodniczka: Anna Skrzypczak

Nagrody sponsora Gazety Internetowej ikrotoszyn.pl: Katarzyna Skrzypczak, Natalia Juskowiak, Weronika Czajka

Działania na rzecz rozwoju unihokeja zauważył również Zarząd Wielkopolskiego Związku Unihokeja w Poznaniu, który złożył podziękowanie Jackowi Zawodnemu „za zaangażowanie w działania służące upowszechnianiu unihokeja w Wielkopolsce”.

Dotacja przeznaczona na współfinansowanie zadania pochodziła z budżetu Gminy Koźmin Wielkopolski. Udział w projekcie był bezpłatny i wzięło w nim udział 109 dzieci. Osobą prowadzącą zajęcia był nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokeja Jacek Zawodny.

Tekst: Jacek Zawodny, foto: Maria Mazurowska