DZIEŃ NAUCZYCIELA
21 października 2014
admin

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 
W podziękowaniu dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły  w dniu 14 października, uczniowie klas IIa , IIIa i IVb pod opieką  nauczycieli B. Ratajczyk–Krysiak, B. Chojnickiej, H. Głuszek, M. Tomczak i A. Maryniak przygotowali apel będący wyrazem wdzięczności za codzienny trud pracy nauczyciela.

Były  wiersze, piosenki,  satyryczne scenki z życia w szkole oraz gra na fletach.  Ciekawym akcentem  był taniec w wykonaniu dziewczynek z Va.  Natomiast Samorząd Uczniowski  zaprezentował żartobliwe wierszyki napisane przez uczniów naszej szkoły. Wszyscy zebrani z zainteresowaniem i uśmiechem oglądali występ dzieci.

 

 

 

 

 

Utwór zagrany przez uczniów na flecie:)

https://www.youtube.com/watch?v=arqz-9Z3HJQ&list=UUyhQcZxSMA97lUloeQnopng