SPORT
26 października 2014
admin

Finał Wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP

pod hasłem ZAGRAJ SMYKU NA ORLIKU

W dniu 5 października 2014r. na boisku piłkarskim w Opalenicy przy ul. Parkowej odbył się Finał Wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP pod hasłem ZAGRAJ SMYKU NA ORLIKU. Na zawody przybyły 24 drużyny z całej wielkopolski. Zespoły rywalizowały w czterech kategoriach. Nasza drużyna to grupa dziewcząt starszych 12-13 lat. Każda drużyna otrzymała komplet strojów piłkarskich, w których uczestniczyli w czasie rozgrywek.

W otwarciu turnieju wzięli udział: gospodarz miejsca zastępca burmistrza Andrzej Mainka, sekretarz Feliks Straburzyński, przedstawiciele władz Wielkopolski w osobie radnego Sejmiku Wielkopolskiego Bartosz Dziewiałtowski – Gintowt,  Maciej Wituski Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W kategorii dziewcząt starszych zagrały cztery drużyny: SP 1 Koźmin Wielkopolski, Hakuna Mattata SP Rąbczyn, Biskupianka Stara Krobia, Gmina Drawsko. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła III miejsce.

Po zakończonej rywalizacji rozpoczęła się dekoracja zwycięskich drużyn, której dokonali: Posłowie na Sejm RP Jakub Rutnicki i Wojciech Ziemniak, zastępca burmistrza Andrzej Mainka oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opalenicy, jednocześnie członek prezydium Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Krzysztof Mądry.

Skład drużyny: Zuzanna Guźniczak, Paulina Poczta, Weronika Guźniczak, Zuzanna Kowalczyk, Natalia Ptak, Klaudia Urna, Natalia Krzyżanowska, Wiktoria Antkowiak, Natalia Juskowiak, opiekun Hanna Frankowska.