WYCIECZKA KLAS Ia i Ib
4 listopada 2014
admin

Wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego

Uczniowie klasy Ia i Ib w ramach zajęć poświęconych jesiennym roślinom odwiedzili gospodarstwo ogrodnicze Państwa Tomczaków. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrody, która umożliwiła im poznanie pracy ogrodnika, sposobów uprawy i pielęgnacji roślin szklarniowych. Dzieci były bardzo zainteresowane, rozpoznawały nazwy niektórych kwiatów ciętych. Dowiedziały się jak należy przechowywać i pielęgnować rośliny ozdobne. Pani Karolina – botanik i ogrodnik,  oprowadziła dzieci po szklarni, aby mogły lepiej przyjrzeć się kwiatom i owocującym jeszcze pomidorom. Wchodząc do szklarni, w której uprawiane są pomidory, dzieci zobaczyły między krzaczkami małe budki. To ule, ale zamieszkałe przez trzmiele. Tę metodę zapylania roślin stosuje się od kilku lat. W naturze trzmiel jest naturalnym zapylaczem pomidora. I na pewno pomidor zyskuje na jakości. Polecamy!

Mali ogrodnicy wrócili do szkoły pełni niezwykłych wrażeń z eksponatami do obserwacji.