WARSZTATY FILMOWE
11 listopada 2014
admin

„TAJEMNICZA KSIĘGA PRZYGÓD”

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-III w dniu 6 listopada 2014 r. wzięli udział w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych dla dzieci. Zajęcia prowadzone były przez Teatr Show w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”. W trakcie zajęć dzieci „odkrywały” trzy karty Tajemniczej Księgi Przygód: Krainę Dzikiego Zachodu, Krainę Księżniczek i Smoków oraz Krainę Robotów i Kosmitów. Dzięki współpracy z reżyserem, operatorem kamer i montażystami w profesjonalnym studiu filmowym mogły poznać podstawy pracy na planie filmowym oraz różne techniki i efekty filmowe np. animacje. Dzięki rekwizytom oraz ekranom do trików technicznych typu green screen uczestnicy warsztatów mogli  obserwować efekty zajęcia na żywo na dużym ekranie. Podsumowaniem warsztatów była projekcja filmu zrealizowanego przez dzieci podczas zajęć.

Wszyscy przeżyli prawdziwą filmową przygodę!