WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
8 grudnia 2014
admin

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

W piątek, 28.11.2014 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.  odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas piątych  i szóstych.

Test konkursowy zawierał kilkanaście zadań o charakterze zamkniętym i otwartym. Każdy uczestnik konkursu musiał wykazać się umiejętnością napisania m. in. dialogu i listu w oparciu o treść powieści Małgorzaty Musierowicz pt. “Szósta klepka”.

Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, należało zdobyć co najmniej 30 na 40 punktów. Udało się to sześciu uczniom. W eliminacjach rejonowych naszą szkołę będą reprezentować: Agnieszka Kieliba z klasy piątej „b” oraz  Natalia Ptak, Michał Weichbrodt, Marceli Skowroński, Katarzyna Krzyżaniak i Weronika Kukfisz z klas szóstych.

POWODZENIA!!!

Weronika Kukfisz, redaktor gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki