EDUKACJA LEŚNA
16 kwietnia 2015
admin

„Sowy polskich lasów”


W środę 15 kwietnia 2015 r. gościliśmy w naszej szkole pana Jakuba Wojdeckiego specjalistę ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Jarocin i pana Wiktora Eliasza przedstawiciela Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Powstańców Wlkp. w Koźminie Wlkp.

W tym dniu wszyscy uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez leśniczego.

„Sowy polskich lasów” to temat spotkania w klas trzech.  Podczas prezentacji multimedialnej i pogadanki uczniowie dowiedzieli się, że sowy to tajemnicze i niezwykłe ptaki,  które mają ciekawe ubarwienie i są doskonale przystosowane do nocnego trybu życia. Dzieci z klas drugich  po obejrzeniu filmu „Las w czterech porach roku” rozmawiały z gościem o budzącej się do życia przyrodzie, o trwającym okresie lęgowym ptaków. Natomiast najmłodsi uczniowie uczestniczyli w multimedialnej zabawie „Zwierzęta lasu”.   W czasie zajęć rozwiązywali zagadki, rebusy i w ten interesujący sposób poznali różne zwierzęta i ich domy. Uczestnicy spotkania  uzyskali też odpowiedzi na interesujące ich zagadnienia.

To  były ciekawe zajęcia, wzbogaciły wiadomości uczniów i zainspirowały do uważnego obserwowania świata przyrody.