OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ
23 kwietnia 2015
admin

Święto piłki ręcznej dzieci w Koźminie Wielkopolskim –

X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

„O puchar Jedynki” pod honorowym patronatem

Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Już po raz 10 gościliśmy dzieci na święcie piłki ręcznej w Koźminie Wielkopolskim – Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „O puchar Jedynki”. W tym roku odbył się on pod honorowym patronatem Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem organizacji imprezy było: promocja klubu i gminy w środowisku sportowym, rozwój piłki ręcznej w gminie Koźmin Wielkopolski, popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci, kształtowanie zasad „fair play” na boisku i poza nim.

W tym dniu do Koźmin Wielkopolskiego przyjechali zaproszeni goście, trenerzy i władze samorządowe. W zawodach wzięło udział 101 dzieci, w tym dziewczęta i chłopcy, z 7 drużyn: Szkoła Podstawowa Nr 9 Ostrów Wlkp., UKS Jedynka Koźmin Wielkopolski, Szkoła Podstawowa Mokronos, MKS Real Astromal Leszno i Szkoła Podstawowa Pogorzela

Na naszą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Senator RP Andżelika Możdżanowska Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wraz z asystentką Moniką Kwiatkowską, Maciej Bratborski Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., Dominik Radwański Prezes UKS „Jedynka”, Małgorzata Olejnik Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., Sławomir Gruchała Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Jacek Weichbrodt Dyrektor Banku PKO BP w Krotoszynie

 

CHŁOPCY

Zespół

1.

2.

3.

Punkty

Miejsce

1.

Szkoła Podstawowa Nr 9 Ostrów Wlkp.

9:4

2

10:1

2

4

I

2.

UKS Jedynka Koźmin Wielkopolski

4:9

0

6:1

2

2

II

3.

Szkoła Podstawowa Mokronos

1:10

0

1:6

0

0

III

 

DZIEWCZĘTA

Zespół

1.

2.

3.

4.

Punkty

Miejsce

1.

Szkoła Podstawowa Pogorzela

 

2:2

1

2:7

0

1:6

0

1

IV

2.

UKS Jedynka Koźmin Wielkopolski

2:2

1

2:6

0

0:4

0

1

III

3.

Szkoła Podstawowa Mokronos

7:2

2

6:2

2

1:6

0

4

II

4.

MKS Real Astromal Leszno

6:1

2

4:0

2

6:1

2

6

I

Nagrody: puchary, dyplomy i medale oraz nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca i bramkarza w kat. dziewcząt i chłopców ufundowali: Senator Angelika Możdżanowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała, Dyrektor PKO BP Jacek Weichbrodt, Łukasz Tarnawczyk z Firmy Erima, Adam Urbański z Firmy Allianz, Dariusz Praczyk z Firmy WPzTS, Radosław Adamiak z Firmy Stolarstwo Adamiak i Andrzej Goździela z Mini Market. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. przygotowała poczęstunek dla zaproszonych gości i trenerów.

Nagrody indywidualne:

Najlepsza bramkarka – Julia Białek (Leszno)

Najlepszy strzelec – Monika Leśniak (Mokronos)

 

Najlepszy bramkarz – Michał Duży (Ostrów Wielkopolski)

Najlepszy strzelec – Jakub Rataj (Ostrów Wielkopolski)

 

Najlepszy zawodnik – Dawid Kalwarski (Ostrów Wielkopolski)

Najlepszy zawodnik – Aleksandra Lewusz (Leszno)

Najlepszy zawodnik – Julia Damasiewicz (Koźmin Wielkopolski)

 

Patronat medialny nad imprezą objęły: Gazeta Krotoszyńska, Telewizja Kablowa Proart, Radio Merkury, portal wlkp24.info, i polski wortal piłki ręcznej – handball.pl

Zarząd Uczniowskiego Klub Sportowego „Jedynka” w Koźminie Wlkp. serdecznie dziękuje partnerom, sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy wspierają działalność rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie gminy Koźmin Wielkopolski.