APEL
10 maja 2015
admin

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI

W dniu dzisiejszym 6 maja 2015 uczniowie naszej szkoły uczcili uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z tej okazji odbył się uroczysty apel. 224 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. W uroczystości brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły. Nie zabrakło biało – czerwonej flagi państwowej, hymnu, daty 3 Maja 1791 roku oraz nazwisk Stanisława Staszica, Hugo Kołłątaja. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez uczniów klas II a i IV a oraz chór szkolny, którzy  zaprezentowali montaż słowno – muzyczny.