PROFILAKTYKA
11 maja 2015
admin

Apel profilaktyczny

W środę, 29.04.2015 roku w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny, który poruszał bardzo ważne zagadnienia, dotyczące zdrowego sposobu odżywiania, uprawiania sportu, uzależnień, używek oraz zasad ruchu drogowego.

Uczniowie recytowali wiersze, odtwarzali prezentacje multimedialne, krótkie filmy własnego autorstwa oraz śpiewali piosenki. Artyści spisali się na medal, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy uświadomiliśmy sobie, jak ważna dla naszego zdrowia i życia jest profilaktyka. Prezentowane utwory promowały zdrowy, aktywny styl życia  oraz przypominały, że w każdej sytuacji można powiedzieć „nie”,  bo  uzależnienia są jak droga, która prowadzi donikąd.

Dzięki apelowi jesteśmy bardziej świadomi, co się może stać, gdy przestaniemy pamiętać o  zdrowym odżywianiu, uprawianiu sportu
i o tym, jak łatwo się uzależnić.  Musimy świadomie dbać o nasze zdrowie i życie! ŻYJMY ZDROWO I BEZPIECZNIE!

Agnieszka Kieliba z redakcji gazetki „Nowinki z Jedynki