SPORT
22 maja 2015
admin

Jedynka najlepszą szkołą w gminie

W dniu 12 maja 2015 roku na kompleksie sportowym w Koźminie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. W roku szkolnym 2014/2015 współzawodnictwo prowadzone było pod hasłem „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”.

W ramach igrzysk zorganizowano dziesięć imprez sportowych: Bieg Maćka, Halowa Piłka Nożna, Piłka Ręczna – dziewcząt i chłopców, Zimowa Spartakiada, Unihokej, Piłka Nożna na Orliku – dziewcząt i chłopców, Miting Lekkoatletyczny, Letnia Spartakiada Sportowa. Podczas zawodów szkoły zbierały punkty do klasyfikacji końcowej. Organizatorem imprez był Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim. Nasza szkoła wywalczyła I miejsce. Po zsumowaniu punktów za udział i miejsca w turnieju piłki nożnej i spartakiadzie letniej klasyfikacja drużynowa w tabeli współzawodnictwa „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” przedstawia się następująco:

I miejsce: SP nr 1 Koźmin Wlkp. – 122pkt.
II miejsce: SP nr 3 Koźmin Wlkp. – 109pkt.
III miejsce: SP Borzęcice – 105pkt.
IV miejsce: SP Mokronos – 103pkt.
V miejsce: SP Stara Obra – 79pkt.
VI miejsce: SP Borzęciczki – 71pkt.

Najlepszych zawodników spartakiady i turnieju piłki nożnej uhonorowano medalami, każda szkoła otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy które wręczyli Maciej Bratborski – Burmistrz Koźmina i Sławomir Gruchała – Dyrektor GOS Koźmin Wlkp.

Wszyscy uczniowie szkół podstawowych za udział w „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali po dwie darmowe wejściówki na basen kąpielowy w Koźminie Wlkp. w sezonie 2015.