SPOTKANIE Z POETKĄ
22 maja 2015
admin

SPOTKANIE Z P. KRYSTYNĄ ŚMIGIELSKĄ

15 maja uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w spotkaniu ze znaną pisarką – autorką opowiadań dla dzieci i młodzieży (ale pisze również książki dla starszych czytelników), Panią Krystyną Śmigielską. Pisarkę przedstawiła dzieciom Pani z Biblioteki Publicznej w Koźminie Wlkp., Pani Elżbieta Rychlik.

Dla Pani Śmigielskiej każdy czytelnik jest wyjątkowy i wszelkie spotkania autorskie przebiegają w fantastycznej atmosferze! Tym razem uczestnikami byli uczniowie, którzy aktywnie brali udział w malowaniu lalki, śpiewali i odgrywali scenki na potrzeby prezentowanych książek. Czytając fragmenty “Tekli”, “Kwako, mój przyjaciel” i “Węszący Renifer, czyli tydzień z ciotką Julią”  Pani Krystyna nie tylko promowała swoją twórczość, ale rozwijała wrażliwość na słowo, obrazowość, dźwięk. Chętnie odpowiadała na pytania, a dzieci miały ich sporo.

Spotkanie autorskie podsumowała: „Pisanie, to całe moje życie”.