KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
1 czerwca 2015
admin

XII MIEJSKO-GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

28 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim odbył się XII Miejsko – Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. rozwiązywali test przygotowany przez nauczycieli języka angielskiego uczących w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. Zadania sprawdzały znajomość słownictwa, gramatyki, kultury krajów anglojęzycznych, a także umiejętności czytania ze zrozumieniem. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów.

Uczniowie naszej szkoły zajęli najwyższe miejsce w kategoriach:

– klas V:

Marcelina Krupa (Va) – I miejsce

Mateusz Gorzelanny (Va) – II miejsce

– klas VI:

Bartosz Skowroński  (VI a) – I miejsce

Natalia Ptak (VI a) – II miejsce