SEGREGOWANIE ODPADÓW
14 czerwca 2015
admin

2 AKCJA SEGREGACJA W SP 1 … czyli WYMIEŃ PAPIER NA PAPIER

– PODSUMOWANIE 3 CZERWCA 2015 R.

Na przełomie kwietnia i maja my – uczniowie „Jedynki” już po raz drugi zostaliśmy gorąco zachęceni przez nasze nauczycielki do włączenia się w akcję porządkowania Ziemi-segregowania odpadów, OSZCZĘDZANIA poprzez zbiórkę makulatury: GAZET, CZASOPISM, PROSPEKTÓW, KATALOGÓW, KARTONÓW, STARYCH KSIĄŻEK I ZESZYTÓW. Makulaturę zbieraliśmy do środy 13 maja. Naszym zadaniem było ważenie papieru w domu. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było zebranie przez klasę minimum 100 kg i udało się. Wszyscy z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się w akcję. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze ze zbiórki zamieniliśmy na papier ksero, którego zużywamy bardzo wiele np. na sprawdziany, ciekawe rysunki czy klasówki… Zdobyliśmy również wiele bardzo ciekawych, papierowych nagród, które będą przydatne w codziennej nauce i pracy. Zajęliśmy miejsca na podium indywidualnie oraz całymi klasami… Wszystkim bardzo polecamy takie akcje, dzięki którym poprzez zbiórkę surowców wtórnych uczymy się segregacji odpadów, a przede wszystkim OSZCZĘDZAMY !!!