KONKURS WIEDZY O TEORII LITERATURY
25 czerwca 2015
admin

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Teorii Literatury

W czwartek, 11 czerwca 2015 r. o godz. 9:50 rozpoczął się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Teorii Literatury dla Uczniów Szkół Podstawowych. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas VI a i b. W konkursie wzięło też udział sześć uczennic ze Szkoły Podstawowej w Mokronosie.  Po omówieniu spraw organizacyjnych  młodzi uczestnicy przez 45 minut rozwiązywali zadania. Każdy  musiał wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu teorii literatury, analizując utwory liryczne, dramatyczne i epickie. Zadania nie należały do najłatwiejszych – zarówno te otwarte, jak i zamknięte, które czasami wymagały udzielenia kilku  poprawnych odpowiedzi. Następnie uczniowie udali się na plac zabaw, a później w sali nr 19 obejrzeli film pt. „Epoka lodowcowa”.

Po długich obradach komisji,  przed godziną 14:00, ogłoszono wyniki. Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. Zwyciężyła Natalia Ptak, drugie miejsce zajął Bartosz Grochowiak, trzecie – Weronika Kukfisz, ex-aequo z Michałem Weichbrodtem, a na miejscu IV uplasowały się nasze dwie koleżanki ze szkoły w Mokronosie. Zwycięzcy otrzymali piękne, albumowe książki  i dyplomy. Pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.

Cieszymy się, że w naszej szkole został zorganizowany taki konkurs. Myślimy, że był to bardzo dobry pomysł, ponieważ mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności, a także zdobyć wspaniałe nagrody. Bardzo cieszymy się również z sukcesów naszych koleżanek i kolegów. Życzymy im kolejnych nagród i zapału do zdobywania wiedzy!!! J

Weronika Kukfisz, Bartosz Grochowiak, kl. VI b,

redaktorzy gazetki szkolnej „Nowinki z Jedynki