FESTYN SZKOLNY
30 czerwca 2015
admin

FESTYN SZKOLNY “LATO Z JEDYNKĄ I RODZINKĄ”

Atrakcją sobotniego popołudnia 20 czerwca 2015 roku był w Koźminie rodzinny festyn zorganizowany przez rodziców i kadrę Szkoły Podstawowej nr 1 im. Dzieci Strajku Koźmińskiego 1906/1907. Bogaty, interesujący i różnorodny program przyciągnął liczną grupę mieszkańców miasta na boisko szkolne.

Goście mogli skorzystać z bogatej oferty stosik gastronomicznych m.in. z ciastem, napojami i grillowaną kiełbasą. Pięknem i oryginalnością przyciągało stoisko z rękodziełem, gdzie można było obejrzeć i zakupić różne ozdoby ze słomy.

Wiele radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy i jedyna i niepowtarzalna okazja namalowania czegoś na szkolnej „ścianie”, na której niemal od razu pojawiły się śliczne rysunki i napisy. Małe i duże kobiety mogły oddać się w ręce kosmetyczki i wrócić do domu z pięknie pomalowanymi paznokciami. Natomiast panowie (i nie tylko) z ogromnym zainteresowaniem oglądali wóz strażacki i radiowóz policyjny, które stanęły na szkolnym boisku.

Czas odwiedzającym umilały postacie z bajek, które zapraszały do zabawy i częstowały  cukierkami. Pojawił się także Robin Hood, który uczył dzieci strzelać z łuku. Policja postanowiła zainteresować dzieci i dorosłych nie tylko możliwościami swojego radiowozu, ale także umożliwiła spotkanie z przesympatycznym sierżantem Pyrkiem – maskotką wielkopolskiej policji.

Przeprowadzono kilka konkursów i zabaw sprawnościowych, gdzie starsi i młodsi mogli się wykazać swoimi umiejętnościami. Był konkurs na tworzenie „rodzinnej liny radości”, emocjonujący wyścig z książką, rzut beretem oraz zabawa „kelnerzy”.

Ogromne emocje wzbudził pokaz sztuczek ogniowych. Ekspresyjna muzyka, płonące rekwizyty i połykanie ognia dzieci z pewnością zapamiętają na długo.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji dla rodziców i mieszkańców były występy utalentowanych uczniów Jedynki. Na scenie nie zabrakło wokalistek, wokalistów, zespołów, tancerek i tancerzy.

Gwiazdą wieczoru był koźmiński zespół „No Name Kids”, Publiczność świetnie się bawiła przy aranżacjach znanych piosenek, a żywiołowość i energia młodych artystów została nagrodzona gromkimi brawami.