ŚWIĘTO SZKOŁY
16 października 2015
admin

Święto Patrona Szkoły

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie pierwszych klasy złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona Szkoły, który obchodziliśmy w środę, 14 października 2015r. Tegoroczne obchody połączone były z Dniem Edukacji Narodowej. Wciągnięcie flagi i zapalenie zniczy przy tablicy upamiętniającej bohaterów strajku dzieci koźmińskich zainaugurowało obchody Dnia Patrona. Następnie zaproszeni goście, nauczyciele, społeczność uczniowska wraz z pocztem sztandarowym udali się do kościoła na mszę świętą. Po mszy dalsza część uroczystości odbywała się już w budynku naszej szkoły. Uroczystą akademię przygotowała klasa IVb oraz nasi pierwszacy i dzieci z klasy „0”. Kulminacyjnym momentem było złożone przez pierwszoklasistów ślubowania. Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I, dokonanego symbolicznie ołówkiem przez dyrektor szkoły Panią Bożenę Kulkę. Na pamiątkę każdy uczeń klasy I otrzymał dyplom i upominek.

Dodatkową atrakcją naszego święta był występ ukraińskiego zespołu ZBRUCZ z Tarnopola.

Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspominany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich.