BEZPIECZEŃSTWO
22 października 2015
admin

SZLABAN NA RYZYKO

Dlaczego przy zbliżaniu się do przejazdu kolejowego trzeba być ostrożnym? Co muszą zrobić dorośli, kiedy samochodami dojeżdżają do torów? Na te i inne odpowiedzi na pytania poznały dzieci z klasy „0” oraz uczniowie klasy Ia, Ib, Ic. 22 października 2015 roku w naszej szkole gościł przedstawiciel ostrowskiego PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych Pan Wiesław Głuszek, który propagował ogólnopolską kampanię. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Nadrzędnym jej celem jest kształtowanie zachowań i utrwalenie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.

Dzieci poznały znaki drogowe, które umieszczane są przejazdach kolejowych oraz to, co one oznaczają. Rozmawiały też na temat zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Po spotkaniu każde dziecko otrzymało zeszyt edukacyjny „Bezpieczny przejazd” z kolorowankami, rebusami oraz testami na spostrzegawczość.