WYCIECZKA
22 października 2015
admin

WYCIECZKA DO MILICZA

We wtorek 20 października 2015 r. dzieci z kl.I c i II c wraz z opiekunkami: Anną Krawiec, Agnieszką Maryniak  i Marzeną Tomczak, wybrały się w magiczną podróż do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu. W nowym, niezwykłym świecie, nie tylko świetnie się bawiły, ale i uczyły przez zabawę rozbudzając wszystkie zmysły uczestnicząc  programie edukacyjnym pt: ” Magiczny sznur pereł”.

Tuż po śniadaniu, poznały fascynującą legendę z Doliny Baryczy, po której za pomocą zmysłów i swoich umiejętności, zdobywały moc zaklętych koralików. Żeby nie zdradzać wszystkich tajemnic, wymienię tylko: tropienie dzikich zwierząt, komponowanie magicznego eliksiru, poznawanie zapachu lasu i wiele innych atrakcji, których nie sposób wymienić. Zwiedziły cudowną komnatę Druha Bolesława Zajiczka, który bez rąk objechał rowerem kulę ziemską.

Uczniowie zobaczyli fabrykę bombek, bawiły się w sali gier i zabaw, obejrzały w kinie film animowany pt:”Pszczoły”, podczas którego pałaszowały popcorn i soczek.

Wycieczka była fantastyczna co obrazują zamieszczone zdjęcia, bo przecież czy jest coś bardziej cudownego od nauki poprzez zabawę? Tego i innych niezwykłych rzeczy doświadczyły dzieci klasy Ic i IIc .To wyjątkowy i niezwykle udany wyjazd, chociaż już nie możemy doczekać się następnego.