MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHLEBA
27 października 2015
admin

TYDZIEŃ DOBREGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Klasy IIa, IIb, IIc w piątek 23 października 2015 roku podsumowały kampanię „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia”. Problematyka doskonale łączyła się z realizowanym właśnie blokiem tematycznym: „Odczuwamy różne smaki” oraz z  tematem „Próbujemy różnych potraw”. Wszyscy uczniowie w tym dniu wykonali pyszne sałatki warzywne, które degustowali ze zdrowym pieczywem razowym. W każdej klasie została przygotowana ekspozycja „dobrego chleba”, w której znalazły się chleby żytnie, razowe, grahamy, litewskie, słonecznikowe, ze śliwką, domowe na zakwasie oraz bułeczki z ziarnami. Wszystkie rodzaje chlebów i bułeczki  można było spróbować z domowymi dżemami, konfiturami i miodem. Było bardzo pysznie!