RAJD ROWEROWY
27 października 2015
admin

JESIENNY RAJD ROWEROWY

W sobotę, 24 października odbył się jesienny rajd rowerowy w ramach projektu „Aktywnie dla zdrowia” – Rządowy program „Bezpieczna i przyjazna szkoła 2015. Chętni uczniowie z klas IV – VI wraz z rodzicami i nauczycielami –  opiekunami: Sylwią Gołąbek, Grażyną Leśniak, Beatą Ratajczyk – Krysiak oraz Marią Mazurowską postanowili odpocząć wspólnie na łonie natury, ale przede wszystkim, spędzić miło czas. Organizatorzy zapewnili ogromną moc atrakcji, przede wszystkim konkursy sportowe z nagrodami, wspólny mecz w piłkę nożną oraz możliwość przygotowania zdrowego posiłku. W otoczeniu pięknej, jesiennej przyrody, do wspólnych konkurencji sportowych podchodzili rodzice wraz z dziećmi, świetnie się przy tym bawiąc. Były zawody we wspólnym biegu slalomem, co jednak nie było zbyt łatwym zadaniem, gdyż nogi obojga były powiązane szarfą. Uczniowie mogli sprawdzić swą skoczność, skacząc na skakance na czas czy też szybkość w slalomie z piłeczką i kijem do unihokeja. Atrakcyjne nagrody zachęcały do podjęcia rywalizacji. Po meczu piłkarskim dzieci kontra rodzice wszyscy – głodni i spragnieni, ruszyli do „grzybka” by wspólnie przygotować kanapki i sałatki. Po pysznym, ale przede wszystkim zdrowym posiłku, przyszedł czas na kolejne gry i zabawy. Ku wielkiej radości uczestników rajdu, pogoda dopisała i mogli oni wspólnie z rodzicami spędzić czas na świeżym powietrzu. Cudowna atmosfera oraz wesołe buzie podopiecznych spowodowały, iż również na twarzach dorosłych wciąż gościł uśmiech.

Niestety, to, co dobre, szybko się kończy. Po wspólnych pląsach trzeba było wrócić do domu; oczywiście na rowerach. Jednak, gdy słoneczko ogrzewa twarz, a ciało naładowane jest tak pozytywną energią, nawet długa podróż rowerem to czysta przyjemność.
Tekst i fot. Maria Mazurowska