SZOPKA BOŻONARODZENIOWA
17 grudnia 2015
admin

SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Okres Narodzenia Chrystusa to czas, w którym podziwiać można w kościołach szopki bożonarodzeniowe. Są one różnorakich rozmiarów, z ruchomymi elementami, czasem można w nich ujrzeć prawdziwe zwierzęta.

Zdarza się także, iż tego typu makiety, przedstawiające wyobrażenie miejsca narodzin Dzieciątka Jezus znajdują się na miejskich rynkach oraz … w szkołach. Pan Andrzej Waściński stworzył przepiękną szopkę bożonarodzeniową w korytarzu przy sekretariacie.

Szopka powstała w 2009 r. Pan Waściński, którego znają i lubią wszyscy uczniowie, włożył mnóstwo serca w wykonanie szopki. Sam zaprojektował szkielet, a następnie wykonał konstrukcję. Dzięki pracy nauczycielek powstało tło, na którym namalowana została sceneria Betlejem, drzewa palmowe oraz wędrujące wielbłądy.

Figurki do szopki znalazły się w posiadaniu szkoły dzięki uprzejmości ks. Proboszcza z koźmińskiej Fary. Dodatkową atrakcją są migoczące światełka, które wyglądają niczym gwiazdy na nocnym niebie. Pan Andrzej zadbał także o to, by wprowadzić całą społeczność uczniowską w świąteczną atmosferę, dlatego podczas każdej przerwy słychać płynące świąteczne melodie.

Konstruktor szopki sam mówi o sobie: Czuję ogromną satysfakcję ze sprawiania radości dzieciom”. I rzeczywiście, szopkę podziwiają dzieci podczas każdej przerwy. Przychodzą, przynoszą Dzieciątku cukierki i kładą w żłóbku. Jest to z pewnością niezmiernie miłe dla niego, gdyż widzi, jak uczniowie cieszą się z tego, iż tak duża i okazała szopka znajduje się tak blisko.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi, a nade wszystko nasi uczniowie dziękują Panu Waścińskiemu za pięknie wykonaną szopkę i ślą gorące świąteczne życzenia.