BEZPIECZEŃSTWO
13 stycznia 2016
admin

Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych dzieci w poniedziałek 11 stycznia 2016r. odbyło się spotkanie z policjantem. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, zabawy na świeżym powietrzu oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie otrzymali wskazówki:

 

  • jak bezpiecznie bawić się na śniegu
  • jak zachować się na kuligu.

 

Omówiono zagrożenia oraz sposoby na ich uniknięcie dotyczące zimowych zabaw w rejonie drogi oraz wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o:

  • konieczności zamykania drzwi od wewnątrz
  • o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

Pan policjant przypomniał uczniom o noszeniu odblasków.

Spotkanie minęło w miłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą wszystkim uczniom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do szkoły.