WARSZTATY CHEMICZNE
13 stycznia 2016
admin

Mały chemik

W dniu 12 stycznia 2016 roku uczniowie klas 5 a i 5 b naszej szkoły byli uczestnikami warsztatów chemicznych Chemia w Małej Skali, które odbywały się w LO w Krotoszynie.

Nasza grupa brała udział w zajęciach:

  • Wstęp do Chemii w Małej Skali – podstawowe operacje laboratoryjne.
  • W świecie gazów – efektownie i wybuchowo (tlen, wodór).

Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie nabyli umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym – dzięki własnoręcznemu eksperymentowaniu, doświadczali połączenie teorii z praktyką (doświadczeniem chemicznym), uczyli się rzetelnego opisu eksperymentu (szczególnie rozróżnianie obserwacji i wniosków), zwiększyli zdolności manipulacyjne i świetnie przyswajali naukę przez zabawę. Lekcje były bardzo ciekawe, już mamy ochotę na więcej.