ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
9 marca 2016
admin

K PRZYGODA Z NAUKĄ       L

Komputer jest urządzeniem, które pomaga nam w wielu dziedzinach życia. Jednak, aby to było możliwe, potrzebuje odpowiednich programów, za pomocą których będzie się z nami  – użytkownikami – komunikował.

Są one najpierw zapisywane jako tekst zrozumiały dla programisty, czyli tzw. kod źródłowy, a później tłumaczone przez tzw. kompilator na instrukcje zrozumiałe dla procesora komputera.

Takie zbiory instrukcji dla komputera nazywamy językami programowania. Jednym z nich jest Logo, stworzony jako środek do nauczania matematyki i informatyki. Obecnie język Logo wykorzystywany jest w obiektowym środowisku programistycznym Imagine, w Polsce znanym pod nazwą Logomocja.

Swoją przygodę z Logomocją rozpoczęła klasa VIa. Sami popatrzcie, jak radzili sobie z pisaniem procedur wtórnych:)