KLASY IIIa i IIIb
3 kwietnia 2016
admin

Wycieczka klas III

W dniu 31 marca 2016 r uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „Barwy Świat Wielkanocnych. Znane i zapomniane tradycje świąteczne w wielkopolskich domach ziemiańskich”. Podczas warsztatów dzieci odkryły świat kolorowych wiosennych zwyczajów i tradycji na przykładzie rodziny Chełkowskich ze Śmiełowa oraz innych rodów wielkopolskich. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się między innymi jaką moc ma palma wielkanocna, dlaczego zakopywano żur oraz co włożyć do koszyczka wielkanocnego. Ponadto wykonywały tradycyjne ozdoby świąteczne z kolorowej bibuły i papieru oraz zapoznali się z dawnymi formami zdobniczymi. Oprócz tego zwiedziły muzeum i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o wielkim polskim poecie Adamie Mickiewiczu, który był gościem w Śmiełowie i o którym będą się uczyły w starszych klasach.