KONKURS
19 kwietnia 2016
admin

VI POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Dnia 13 kwietnia już po raz szósty w sali kina „Przedwiośnie” w Krotoszynie odbył się „Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej Dla Uczniów Szkół Podstawowych”.

Niepowtarzalną atmosferę zapewniły nie tylko szeroka gama utworów, ale przede wszystkim dopracowane wykonania uczestników. Uczniowie zaprezentowali bardzo urozmaicony repertuar, wykazali się swoimi umiejętnościami wokalnymi i językowymi. W trakcie występów można było usłyszeć stare i nowe przeboje w języku angielskim oraz niemieckim.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wiekowe: z klas I-III oraz IV-VI. Wybór zwycięzców okazał się bardzo trudny, bowiem w tegorocznej edycji brało udział wielu utalentowanych wokalnie uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie bardzo muzykalne dziewczyny: Katarzyna Dzielicka z klasy II b i Julia Jędrzejak z kl. V a.

Uczennice Jedynki choć nie zostały wyróżnione w konkursie  wróciły do domu z atrakcyjnymi nagrodami pocieszenia. Branie udziału w konkursie na szczeblu powiatowym dla młodych ludzi lubiących muzykę i mogących pokazać swe zainteresowania, jednocześnie ćwicząc język angielski będący niezbędnym środkiem komunikacji na całym świecie, okazał się dla nich bardzo ciekawym, niezapomnianym doświadczeniem.