SPEKTAKL
18 kwietnia 2016

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

W dniu 13 kwietnia 2016 r. zagościła w naszej szkole grupa teatralna „Inspiracja” z Krakowa. Uczniowie klas I-VI obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.:  „W krainie bajtów”, który był bardzo zabawny, a przede wszystkim pouczający. Dzieci na chwilę przeniosły się do świata nowych technologii. Telewizja, Internet, komputer uzależniają. Bez odpowiedniej wiedzy dzieci i kontroli ze trony rodziców, korzystanie z niech może być zgubne.

Spektakl przybliżył uczniom mechanizm uzależnienia i jego konsekwencje. Aktorzy wcielili się w postać „Komputerki” oraz „Mistrza Yody”, aby zainteresować odbiorców
i zachęcić do aktywnego uczestniczenia w przedstawieniu. Dzieci odebrały spektakl bardzo pozytywnie, podziękowały gościom gromkimi brawami.