PROJEKT EDUKACYJNY
15 kwietnia 2016
admin

Podsumowanie projektu edukacyjnego

„Kolorowy zawrót głowy – jedz warzywa i owoce”

12 kwietnia w Koźmińskiej Jedynce podsumowano projekt edukacyjny „Kolorowy zawrót głowy – jedz warzywa i owoce”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia i odżywiania się, a także zdobycie wiedzy na temat wartości odżywczych warzyw i owoców i ich zbawiennego wpływu na zdrowie człowieka. Działania, przygotowane przez Zespół ds. Promocji Szkoły z koordynatorem Grażyną Leśniak, dotyczyły zarówno nauczycieli, uczniów, jak i ich rodziców, którzy jak zawsze czynnie włączyli się w różnorakie akcje promujące ideę spożywania warzyw i owoców.

W ramach projektu odbyło się wiele konkursów, dzięki którym dzieci mogły dowiedzieć się, jak cenna dla zdrowia i zachowania dobrej kondycji jest dieta bogata w te „cuda natury”.

Ponadto, doskonaliły swe umiejętności manualne oraz aktorskie.

W projekcie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Odbył się konkurs plastyczno – techniczny na rzeźbę z warzyw i owoców, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Z pewnością dzieci wspaniale się bawiły podczas tworzenia zabawnych ludków i zwierzątek, w czym równie chętnie pomagali im rodzice. Ponadto, ci, obdarzeni talentem krasomówczym, mogli wykazać się talentem w konkursie recytatorskim, w którym tematyka dotyczyła warzyw i owoców. Odbyły się także liczne prezentacje, pogadanki i wystawki. Było pysznie, zdrowo, kolorowo.

Podczas wtorkowego spotkania wszystkie owocowo – warzywne rzeźby można było podziwiać na zorganizowanej wystawie. Natomiast najlepsi mówcy przedstawili swe wiersze. Kulminacyjnym punktem był pokaz zdrowej żywności. Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swymi rodzicami przygotowali stoły, na których znajdowały się tylko zdrowe potrawy. Chętnych do spróbowania tych pyszności nie brakowało. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wśród muzyki, degustacji i uśmiechów… bo przecież „śmiech to zdrowie”.

Maria Mazurowska