DZIEŃ CHORYCH
5 czerwca 2016
admin

DZIEŃ CHORYCH W PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA

28 maja 2016 r. w Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Koźminie Wlkp. obchodzony był Dzień Chorych. Zespół Charytatywny działający przy parafii przygotował dla nich krótkie spotkanie w Domu Katolickim.

W tym dniu ks. Kanonik Zygmunt Lewandowski odprawił Mszę Świętą w intencji chorych, o zdrowie i Błogosławieństwo Boże. Po Mszy Św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu w połączeniu z Litanią do Matki Bożej, po czym wszyscy zebrani w kościele zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.

Następnie odbyło się spotkanie przy kawie i cieście połączone z krótkim montażem słowno – muzycznym przygotowanym przez dzieci z koźmińskiej Jedynki pod przewodnictwem siostry Dominiki. Dzieci w klas II – III śpiewały dla seniorów wesołe piosenki, recytowały wiersze, a nawet grały na instrumentach. Dzięki temu na twarzach ludzi, którym na co dzień towarzyszy cierpienie związane z chorobą, mogli się uśmiechnąć i miło spędzić czas, czując, iż są w ich otoczeniu ludzie, którzy chętnie będą nieść im pomoc i ukojenie.

Maria Mazurowska