SPARTAKIADA
5 czerwca 2016
admin

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. spędzili w iście sportowy sposób. Po sukcesie imprezy „Obywatele Europy” sprzed dwóch lat, w tym roku postanowiono, by jako motyw przewodni wykorzystać zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. VII Koźmińskie Dni Sportu w klimacie „Euro 2016 po koźmińsku” rozpoczęły się od wniesienia koźmińskiej flagi na płytę boiska przy ul. Floriańskiej oraz przemarszu reprezentacji szkół.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz MiG Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski, składając milusińskim życzenia z okazji Dnia Dziecka, a także zachęcając do sportowej walki.

Zadaniem uczniów ze wszystkich szkół było przygotować na ten dzień maskotkę, okrzyk sportowy oraz transparent zagrzewający polskich piłkarzy do walki.

Na początku chętni uczniowie wzięli udział w I Biegu „Piotra i Pawła” Szkół Podstawowych, w różnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast najlepsi stanęli na podium, wraz z pucharami. Współorganizatorem biegu, jak i fundatorem drożdżówek, napojów i odznaczeń dla sportowców, była sieć handlowa „Piotr i Paweł”. Dzieci mogły uraczyć się także darmowymi lodami.

Po biegu i prezentacjach strojów, okrzyków, transparentów oraz maskotek na Euro 2016 poszczególnych szkół, nadszedł moment rywalizacji placówek w różnych konkurencjach sportowych, m. in. w rzucie do celu, torze przeszkód, skokach w workach, rzutach piłką lekarską, sztafecie.

Najlepsi sportowcy otrzymali medale. Dokonano także klasyfikacji generalnej szkół, które z rąk burmistrza otrzymały zestawy piłek za tak niezwykłe przygotowanie się do kibicowania polskim piłkarzom podczas Euro 2016.

Podczas spotkania możliwość prezentacji swego dorobku miały także koźmińskie szkółki i kluby sportowe działające w Koźminie Wlkp.

Na koniec krótki występ dała grupa No Name.

Maria Mazurowska