WYCIECZKA
6 czerwca 2016
admin

SPACERKIEM PO STOLICY POLSKI

Koniec maja uczniom klas II a i II b upłynął na zwiedzaniu stolicy Polski. Dla niektórych była to pierwsza wycieczka do stolicy, w dodatku  – dwudniowa. Tym bardziej z kręcącą się łezką w oku, opuszczali Koźmin w drodze ku przygodzie.

Pierwszego dnia wycieczki dzieci zwiedziły gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza, gdzie mogły zobaczyć miejsca, w których nagrywane są popularne programy rozrywkowe np. „Pytanie na śniadanie”, czy „Świat się kręci”. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali studia oraz słuchali słów przewodnika, który zdradzał tajniki tworzenia programów telewizyjnych. Kolejnym etapem podróży były Łazienki Królewskie oraz Starówka. Nie obyło się bez zerknięcia w stronę Stadionu Miejskiego. Po drodze, już z okien autobusu dzieci oglądały Pałac Kultury oraz inne, ważne miejsca stolicy. Na szczęście pogoda dopisała, dzięki czemu skąpana w promieniach słońca Warszawa, była jeszcze piękniejsza. Dzieci, choć zmęczone, chętnie się również przejechały metrem.

Kolejny dzień upłynął uczniom na zwiedzaniu Centrum Nauki „Kopernik”. Tam, oglądali najnowsze zdobycze techniki, mogli dotknąć wszystkich maszyn, eksperymentować, doświadczać – bo taka nauka jest przecież najbardziej efektywna.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy. Dzień szybko mijał i trzeba było wracać do domu. W drodze powrotnej dzieci wstąpiły do Żelazowej Woli, by zobaczyć miejsce, z którego wywodził się nasz najwybitniejszy pianista i kompozytor  – Fryderyk Chopin.

Zmęczeni, ale szczęśliwi drugoklasiści, wrócili do domu.

Ta wycieczka z pewnością była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, możliwością zobaczenia stolicy Polski, jak i sprawdzianem samodzielności, który dzieci oczywiście zdały na szóstkę.