PROJEKT “MATEMATYCZNA JEDYNKA”
25 września 2016
admin

Projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne

pod hasłem „Matematyczna Jedynka

Projekt dofinansowała Fundacja mBank

Uczniowie klas szóstych poznali bardzo interesujący program – Scratch. Jest to język programowania pozwalający na łatwe tworzenie animacji, historii interaktywnych, muzyki i gier. Scratch umożliwia ponadto umieszczanie samodzielnie stworzonych programów w specjalnym serwisie społecznościowym.

Programowanie w Scratch’u odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi.

Uczniowie, korzystając z poznanych elementów środowiska Scratch, w tym z bloczków, skryptów, narzędzi czy wyrażeń, przygotowali kilka prac: pentagram, gwiazdkę, serwetkę. Przygotowanie tych prac opiera się oczywiście na znajomości matematyki. Jak narysować kwadrat, nie mając kartki papieru i ołówka?

Ich przygoda z językiem programowania dopiero się zaczyna. Popatrzcie na ich prace:)