VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
2 października 2016
admin

Projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne

pod hasłem „Matematyczna Jedynka

Projekt dofinansowała Fundacja mBank


VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września 2016r. nasza szkoła wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Byliśmy jednym z Organizatorów Lokalnych WMTDay 2016. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 2977 szkół!


Zgodnie z założeniem akcji przygotowania rozpoczęliśmy z początkiem roku szkolnego. Uczniowie klasy VIb zaangażowali się w rozpropagowanie akcji. Przygotowane zostały plakaty, certyfikaty, losy oraz legitymacje MT EKSPERT (Ekspert Tabliczki Mnożenia). Przygotowany i przedstawiony został program obchodów. W widocznych miejscach szkoły pojawiły się zadania dotyczące tabliczki mnożenia. Nie zabrakło podpowiedzi np. jak w prosty sposób nauczyć się mnożenia na palcach przez 9 oraz wierszyków ułatwiających zapamiętanie wyników mnożenia np. Jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, 7 razy 8 jest 56:)

Na lekcjach matematyki uczniowie brali udział w zabawach: Bingo matematyczne doskonalące znajomość tabliczki mnożenia, Tarcza z tabliczką mnożenia, Labirynt z mnożeniem czy Bystrzak. Korzystano z zadań interaktywnych pakietu Matlandia oraz Matematycznego Zoo doskonalącego znajomość tabliczki mnożenia w określonym przedziale czasowym.

Od poniedziałku do czwartku uczniowie mogli się zmierzyć się z tabliczką mnożenia poprzez udział w krótkich konkursach, polegających na rozwiązaniu 4 zagadek oczywiście związanych ze znajomością mnożenia i dzielenia. Zainteresowanie taką formą konkursu przeszło nasze oczekiwania, szczególnie wśród uczniów klas II i III. Spośród prawidłowych odpowiedzi udzielonych na każdą z zagadek rozlosowaliśmy nagrody dla ośmiu szczęśliwych osób:

Oliwier Grzesiak, kl. IIIc

Jakub Rybicki, kl. IIIb,

Wiktoria Perdziak, kl. IVa,

Oliwia Kołaczkowska, kl. Vb,

Maria Łąkowska, kl. Vb,

Julia Jędrzejak, kl. VIa,

Oliwia Mrówczyńska, kl. VIa,

Kinga Szymura, kl. VIb

Gratulujemy:)

Po wszystkich przygotowaniach rozpoczęliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. W roli ekspertów wystąpili uczniowie klasy VIb, którzy z godnością pełnili powierzoną im funkcję. W łączniku szkoły przygotowano specjalne miejsca, gdzie chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu w formie pisemnej lub ustnej. Ponadto w sali nr 5 przygotowano stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogli korzystać ze strony internetowej Matematycznego Zoo, aby zmierzyć się z innymi zawodnikami. Ileż było przy tym emocji i zaangażowania, a jednocześnie skupienia. Uczniowie klas IV – VI przystąpili do egzaminu podczas lekcji matematyki. Odwagą wykazali się również uczniowie młodszych klas, którzy postanowili sprawdzić stan swojej wiedzy. Gratulujemy! Ponadto eksperci udali się w „odwiedziny” do nauczycieli i pracowników szkoły, aby i oni mogli wykazać się znajomością tabliczki, a przede wszystkim dać wspaniały przykład naszej szkolnej dziatwie. Gratulujemy odważnym, którzy podjęli wyzwanie:). W szranki „zawodów” włączyli się  również rodzice.

Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali legitymację MT EKSPERT (Ekspert Tabliczki Mnożenia). DZIĘKUJEMY:)

Do zobaczenia za rok!!!