LEKCJA HISTORII
7 grudnia 2016

LEKCJA HISTORII

Jeszcze uczniowie klasy III c nie ochłonęli po „mikołajkowej wycieczce”, a już 7 grudnia wybrali się na lekcję historii do koźmińskiego Zamku.

Nawet pan Piotrowski, historyk zajmujący się Muzeum Ziemi Koźmińskiej nie przypuszczał ,że dzieci tak zainteresuje przeszłość ich miasta. Młodzi Koźminiacy wzbogacili swoją wiedzę o wiele legend dotyczących Koźmina m.in. jak powstało miasto, kto mieszkał w zamku, jak on wyglądał na przestrzeni wieków. Zobaczyli też miejscowego złoczyńcę uwiezionego w lochu i dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości z przeszłości oraz zobaczyli przedmioty codziennego użytku sprzed wielu lat, a nawet wieków.

Podekscytowani trzecioklasiści jeszcze długo byli pod wrażeniem historii Koźmina Wlkp.