KONKURS “DWIE STRONY SIECI”
4 maja 2017
admin

PODSUMOWANIE KONKURSU „DWIE STRONY SIECI”

24.04.2017r. w Sali Reprezentacyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego w ramach projektu pod nazwą „Dwie strony sieci”. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego.

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jego celem było uświadomienie młodym ludziom zagrożeń występujących w sieci oraz wyposażenie ich w nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania tym zagrożeniom, a także kształtowanie i umacniania postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią oraz wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Zadaniem uczniów było przygotowanie komiksu lub spotu na temat profilaktyki w zakresie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w internecie.

Należy podkreślić, że konkurs odbywa się dwuetapowo. Na poziomie powiatowym do konkursu przystąpiły trzy placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp., Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. oraz Zespół Szkół w Zdunach. W konkursie wzięło udział  w sumie 11 uczniów, w tym 7 z naszej szkoły.

SP Nr 1 reprezentowali uczniowie z klasy VI a, którzy wykonali komiksy.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Jan Praczyk

II miejsce – Julia Jędrzejak

III miejsce (zespołowo) – Damaris Rolnicka

– Oliwia Orłowska

– Jakub Drozd

Upominki za udział otrzymali: Oliwia Trawińska i Łukasz Grobelny.

Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Lewandowicz i pedagoga Marzeny Tomczak.

Praca plastyczna laureata I miejsca zostanie przekazana do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu celem uczestnictwa na etapie wojewódzkim.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Tekst: SP Nr1

Foto: Małgorzata Krupa, SP1