WYCIECZKA
19 czerwca 2017
admin

WESTERLAND – MAGICZNA KRAINA DZIKIEGO ZACHODU

14 czerwca 2017r. klasa IIa, IIb wybrała się na wycieczkę do Westerlandu niedaleko Chocza. Dzieci poznały mieszkania Indian Wielkich Równin – namioty zwane tipi oraz wszystko, co związane z kulturą i folklorem – totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia. W części drewnianej obejrzeli charakterystyczne dla dzikiego zachodu budynki, np. chatę trapera, dom Szeryfa, sklep kolonialny czy więzienie.

Dzieci otrzymały indiański tatuaż, z którym mogły pokonać tor przygód. Na jego końcu czekała Indianka, która każdemu nadała indiańskie imię. Mogliśmy spróbować rzucać tomahawkiem, kapeluszem na rogi bizona oraz podkową. Jednym z najciekawszych zadań było płukanie złota u starego trapera. Na koniec zostaliśmy nagrodzeni czekoladową monetą. Mogliśmy, także spróbować wydoić krowę oraz poskakać na dmuchanych zamkach. Zwieńczeniem naszego pobytu w wiosce była możliwość zakupienia pamiątek.