AKCJA EDUKACYJNA
3 października 2017

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2017r. nasza szkoła wzięła udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Byliśmy jednym z Organizatorów Lokalnych WMTDay 2017. W tym roku do akcji zgłosiło się aż 3885 szkół z całego świata! Patronat honorowy nad akcją edukacyjną objęli: Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury oraz Polski Komitet do spraw UNESCO.

Zgodnie z założeniem akcji przygotowania rozpoczęliśmy z początkiem roku szkolnego. Uczniowie klasy VIb zaangażowali się w rozpropagowanie akcji. Przygotowane zostały plakaty, certyfikaty, losy oraz legitymacje MT EKSPERT (Ekspert Tabliczki Mnożenia). Przygotowany i przedstawiony został program obchodów. Na gazetce pojawiły się zadania dotyczące tabliczki mnożenia. Nie zabrakło podpowiedzi np. jak w prosty sposób nauczyć się mnożenia na palcach przez 9 oraz wierszyków ułatwiających zapamiętanie wyników mnożenia np. Jabłka są zdrowe, jabłka trzeba jeść, 7 razy 8 jest 56:)

Na lekcjach matematyki uczniowie brali udział w zabawach: Bingo matematyczne doskonalące znajomość tabliczki mnożenia, Tarcza z tabliczką mnożenia, Labirynt z mnożeniem czy Bystrzak. Korzystano z zadań interaktywnych pakietu Matlandia oraz Matematycznego Zoo doskonalącego znajomość tabliczki mnożenia w określonym przedziale czasowym.

Po wszystkich przygotowaniach rozpoczęliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole. W roli ekspertów wystąpili uczniowie klasy VIb, którzy z godnością pełnili powierzoną im funkcję. Na parterze budynku A szkoły przygotowano specjalne miejsce, gdzie chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu w formie pisemnej lub ustnej. Ponadto w sali nr 5 przygotowano stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogli korzystać ze strony internetowej Matematycznego Zoo, aby zmierzyć się z innymi zawodnikami. Ileż było przy tym emocji i zaangażowania, a jednocześnie skupienia. Uczniowie klas starszych przystąpili do egzaminu podczas lekcji matematyki. Odwagą wykazali się również uczniowie młodszych klas, którzy postanowili sprawdzić stan swojej wiedzy. Gratulujemy! Ponadto eksperci udali się w „odwiedziny” do nauczycieli i pracowników szkoły, aby i oni mogli wykazać się znajomością tabliczki, a przede wszystkim dać wspaniały przykład naszej szkolnej dziatwie. Gratulujemy odważnym, którzy podjęli wyzwanie:). W szranki „zawodów” włączyli się  również rodzice.

Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali legitymację MT EKSPERT (Ekspert Tabliczki Mnożenia). DZIĘKUJEMY:)