Swięto Patrona
5 października 2017
admin

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

29 września 2017 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły połączone z pasowaniem pierwszoklasistów.

Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia flagi narodowej na maszt i zaśpiewania hymnu państwowego. Następnie udaliśmy się do kościoła na mszę świętą.

 

Dalszy przebieg uroczystości miał miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Jacek Zawodny powitał zaproszonych gości, a następnie uczniowie  klasy VI b zaprosili wszystkich zebranych do „starego kina”. Przy akompaniamencie muzyki prowadzący przedstawili historię naszej szkoły od jej powstania, poprzez strajk dzieci w obronie ojczystego języka aż po współczesne czasy.

Dla pierwszoklasistów najważniejszym momentem było ślubowanie i pasowanie na pełnoprawnego ucznia „Jedynki”. Uczniów powitał Pan Kleks i jego asystenci. Dzieci musiały wykazać się wieloma umiejętnościami ,żeby mogły zostać pasowani na uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również upominków , które otrzymali uczniowie z okazji tak ważnego dla nich święta.

Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście zwiedzali naszą szkołę, a my udaliśmy się z wychowawcami do klas.