111. rocznica strajku szkolnego
12 października 2017
admin

ODSŁONIĘCIE TABLICY JANUSZA PODLEWSKIEGO, UCZESTNIKA STRAJKU DZIECI KOŹMIŃSKICH 1906/1907

W dniu 6 października na Starym Rynku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy, poświęconej pamięci Janusza Podlewskiego, byłego burmistrza Koźmina, uczestnika Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907.
Szkołę Podstawową Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim reprezentowali: Dyrektor Jacek Zawodny, Wicedyrektor Małgorzata Lewandowicz, historyk Marzena Adamkiewicz oraz regionalistka i bibliotekarka Janina Sierszuła.

 

Na Starym Rynku, pod kamienicą, w której mieszkał były burmistrz Koźmina, zaproszonych gości powitał Wojciech Kowalczyk, wnuk Janusza Podlewskiego. Później historyk Daniel Szczepaniak przybliżył najważniejsze fakty z życia zasłużonego obywatela Koźmina Wlkp.

Marek i Wojciech Kowalczykowie, wnukowie Janusza Podlewskiego, podziękowali osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystości: Burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Jackowi Zawodnemu, historykowi Danielowi Szczepaniakowi i komendantowi koźmińskiego hufca ZHP Arturowi Mincie. fot. Agnieszka Flejsierowicz